.
.
FRI 11-Jun Group A: Turkey 0 Italy 3 BBC
SAT 12-Jun Group A: Wales 1 Switzerland 1 BBC
SAT 12-Jun Group B: Denmark 0 Finland 1 BBC
SAT 12-Jun Group B: Belgium 3 Russia 0 ITV
SUN 13-Jun Group D: England 1 Croatia 0 BBC
SUN 13-Jun Group C: Austria 3 North Macedonia 1 ITV
SUN 13-Jun Group C: Netherlands 3 Ukraine 2 ITV
MON 14-Jun Group D: Scotland 0 Czech Republic 2 BBC
MON 14-Jun Group E: Poland 1 Slovakia 2 ITV
MON 14-Jun Group E: Spain 0 Sweden 0 BBC
TUE 15-Jun Group F: Hungary 0 Portugal 3 ITV
TUE 15-Jun Group F: France 1 Germany 0 ITV
WED 16-Jun Group B: Finland 0 Russia 1 BBC
WED 16-Jun Group A: Turkey 0 Wales 2 BBC
WED 16-Jun Group A: Italy 3 Switzerland 0 ITV
THU 17-Jun Group C: Ukraine 2 North Macedonia 1 ITV
THU 17-Jun Group B: Denmark 1 Belgium 2 ITV
THU 17-Jun Group C: Netherlands 2 Austria 0 BBC
FRI 18-Jun Group E: Sweden 1 Slovakia 0 BBC
FRI 18-Jun Group D: Croatia 1 Czech Republic 1 BBC
FRI 18-Jun Group D: England 0 Scotland 0 ITV
SAT 19-Jun Group F: Hungary 1 France 1 BBC
SAT 19-Jun Group F: Portugal 2 Germany 4 ITV
SAT 19-Jun Group E: Spain 1 Poland 1 BBC
SUN 20-Jun Group A: Italy 1 Wales 0 ITV
SUN 20-Jun Group A: Switzerland 3 Turkey 1 ITV
MON 21-Jun Group C: North Macedonia 0 Netherlands 3 ITV
MON 21-Jun Group C: Ukraine 0 Austria 1 ITV
MON 21-Jun Group B: Russia 1 Denmark 4 BBC
MON 21-Jun Group B: Finland 0 Belgium 2 BBC
TUE 22-Jun Group D: Czech Republic vs England (8:00, Wembley) ITV
TUE 22-Jun Group D: Croatia vs Scotland (8:00, Hampden) ITV
WED 23-Jun Group E: Slovakia vs Spain (5:00, Seville) ITV
WED 23-Jun Group E: Sweden vs Poland (5:00, St Petersburg) ITV
WED 23-Jun Group F: Germany vs Hungary (8:00, Munich) BBC
WED 23-Jun Group F: Portugal v France (8:00, Budapest) BBC
SAT 26-Jun 1: WALES  vs DENMARK (5:00, Amsterdam)  
SAT 26-Jun 2: ITALY  vs  AUSTRIA (8:00, Wembley)  
SUN 27-Jun 3: HOLLAND  vs 3D/E/F (5:00, Budapest)  
SUN 27-Jun 4: BELGIUM  vs 3A/D/E/F (8:00, Seville)  
MON 28-Jun 5: 2D vs 2E (5:00, Copenhagen)  
MON 28-Jun 6: 1F vs 3A/B/C (8:00, Bucharest)  
TUE 29-Jun 7: 1D vs 2F (5:00, Wembley)  
TUE 29-Jun 8: 1E vs 3A/B/C/D (8:00, Hampden)  
FRI 02-Jul QF1: Winner 6 vs Winner 5 (5:00, St Petersburg)  
FRI 02-Jul QF2: Winner 4 vs Winner 2 (8:00, Munich)  
SAT 03-Jul QF3: Winner 3 vs Winner 1 (5:00, Baku)  
SAT 03-Jul QF4: Winner 8 vs Winner 7 (8:00, Rome)  
TUE 06-Jul SF1: Winner QF2 vs Winner QF1 (8:00, Wembley)  
WED 07-Jul SF2: Winner QF4 vs Winner QF3 (8:00, Wembley)  
SUN 11-Jul FINAL: Winner SF1 vs Winner SF2 (8:00, Wembley)